• Chętnych zapraszamy w czasie przerw 15 min. do świetlicy szkolnej na herbatę!!!

    Zajęcia w LOD rozpoczynają się 14.09.2019 /sobota/ o godzinie 8.0

Młodzież dla Niepodległej – miejska Inscenizacja Historyczna

W dniu 19 października 2018 r. młodzież z Naszej Szkoły brała udział w widowisku historycznym Młodzież dla Niepodległej. Uczniowie klasy 3 Ti przedstawili obraz wynaradawiania, represji w zaborze rosyjskim oraz postawę patriotyczną wobec zaborcy, wzorując się na bohaterach Syzyfowych prac Stefana Żeromskiego. Uczeń klasy IV Tkl – Jakub Habicht – wcielił się w postać Józefa Piłsudskiego. Aktor wraz z kolegami oddał realia II Rzeczpospolitej. Widowisko historyczne było sposobem na utrwalenie w pamięci przodków i hołdem złożonym każdemu odważnemu Polakowi sprzeciwiającemu się zaborcom. Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek - uczył Cyprian Kamil Norwid. Słowa romantycznego poety można odnieść do działań uczniów Naszej Szkoły!

      Jak zawsze niezastąpiona okazała się obsługa techniczna. Uczniowie z klas 1 TA oraz 3 Ti uwiecznili to wydarzenie nie tylko na zdjęciach. Dzięki nim ci, którzy uczestniczyli w inscenizacji, mogli oglądać ją dzięki szkolnej telewizji internetowej.

      W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, więc cieszmy się, zatem upragnioną wolnością, budujmy silny politycznie, gospodarczo i kulturowo kraj. Rozwijajmy myśl techniczną, zadbajmy, aby Rzeczpospolita była ostoją dla każdego obywatela!