Rozstrzygnięcie Konkursu Politechnicznego

W dniu 13 kwietnia 2019r. podczas „Drzwi Otwartych” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
w Gnieźnie zostały ogłoszone wyniki VIII Konkursu Politechnicznego dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych.

Na konkurs wpłynęło 12 prac z 6 placówek. Komisja dokonała oceny prac w poszczególnych kategoriach – zgodnie z założeniami Regulaminu – biorąc pod uwagę oryginalność projektu, poprawność wykonania dokumentacji, estetykę wykonania. Po przeprowadzeniu analizy prac, wyłoniono laureatów
w poszczególnych kategoriach:

1) Kategoria elektryczno - elektroniczna

Zajęte miejsce

Imię, nazwisko laureata

Nazwa placówki

Tytuł pracy

1

Antoni Raczyński

Językowe Gimnazjum „Prymus” w Gnieźnie

Mini cewka Tesli moim światłem

2

Maksym Curul

Szkoła Podstawowa nr 7 w Gnieźnie

Ciekawy termometr

3

Kacper Hoffmann

Szkoła Podstawowa nr 12

w Gnieźnie

Siwa wieża

wyróżnienie

Amelia Nowak

Językowe Gimnazjum „Prymus” w Gnieźnie

Kaijudo – mistrzowie fizyki

 2) Kategoria modelarska

Zajęte miejsce

Imię, nazwisko laureata

Nazwa placówki

Tytuł pracy

1

Katarzyna Włodarczyk

Krystyna Włodarczyk

Klara Domachowska

Językowe Gimnazjum „Prymus” w Gnieźnie

Domek wróżek

1

Ryan Weinhold

Szkoła Podstawowa nr 10 Gniezno

Domek – wykorzystanie prostego obwodu elektrycznego

2

Kryspin Fiałkowski

Szkoła Podstawowa nr 8 Gniezno

Katastrofa samolotu w górach

wyróżnienie

Angelika Piechowiak

Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie

Sowy i herb klubu FC Barcelona

wyróżnienie

Aleksandra Szczepaniak

Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie

Pingwiny

wyróżnienie

Maja Humbla

Szkoła Podstawowa nr 10 Gniezno

Model papierowy sowy śnieżnej

3) Kategoria mechaniczna

Zajęte miejsce

Imię, nazwisko laureata

Nazwa placówki

Tytuł pracy

1

Aleksandra Karpińska

Szkoła Podstawowa nr 10 Gniezno

Model maszyny prostej - huśtawka

wyróżnienie

Mateusz Kruszona

Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie

Model szafki zamykanej z uchwytem

 

Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Koordynator konkursu

Justyna Jóźwiak